Mentoring

V Kampuse ťa okrem iného spojíme aj s mentorom alebo mentorkou. Môžete pracovať na spoločných projektoch, rozprávať sa o profesijných či osobných problémoch alebo nahliadneš do zákulisia pozície či odvetvia, ktoré je pre teba v budúcnosti zaujímavé. Mentor či mentorka bude pre teba počas pobytu v Kampuse človekom, od ktorého naberieš nielen množstvo inšpirácie a skúseností, ale dúfame, že ťa aj veľa naučí. Okrem iného si vybuduješ kontakty, ktoré sa ti v budúcnosti budú určite hodiť!

Získaj mentora z praxe

V programe Nádvorie Kampus na teba čaká tvoj osobný mentor z oblasti, ktorou sa zaoberáš. Mentor či mentorka sú odborníkom z praxe, ktorí ti umožní rásť osobnostne aj profesijne.

Vybuduj
si vzťah

Mentorov a mentorky získavame pre účastníkov na kľúč. To znamená, že spolu s tebou nájdeme mentora, ktorý ti pomôže a zároveň pre teba bude priateľom a vzorom v jednom.

Čo je mentoring?

Mentoring je proces, pri ktorom si budujeme otvorený vzťah s osobou, ktorá nám chce odovzdať svoje skúsenosti a poznatky. V Kampuse sa s ním budeš stretávať minimálne raz za mesiac a preberať s ním tvoje problémy, zdieľať myšlienky a názory. Zároveň s ním môžeš začať úplne nový projekt alebo ti môže pomôcť s už rozbehnutými aktivitami.

Ako funguje mentoring?

S tvojím mentorom či mentorkou sa budeš stretávať minimálne raz za mesiac a preberať témy, ktoré ťa zaujímajú. Môžeš s ním riešiť svoj projekt, diskutovať o aktuálnych problémoch či vymýšľať nové nápady. Dokonca s ním môžeš aj konzultovať svoje aktivity či zájsť na obed. Ale nezabudni, že mentor nie je tvoj školiteľ záverečnej práce či guru, ktorý vie odpoveď na všetko. Je iba skúseným priateľom, ktorý ti pomáha lepšie sa zorientovať v profesijnom alebo osobnom svete.

Mentori a mentorky

Marika Beňadik Majorová
Filip Šimoník
Martina Goffová
Barbara Jagušák Heribanová
Doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD.
Paula Poštolková

Katarína Kováčová
Jord Nikov
Zuza Fialová
Alexandra Kusá

2020—2021

Marika Beňadik Majorová

Marika Beňadik Majorová začínala ako copywriterka v marketingovej agentúre Wiktor Leo Burnett, dnes pôsobí ako marketérka, režisérka či autorka komunikačných stratégií. Jej najväčšou srdcovkou je však fotografia.

Filip Šimoník

Brand manažér Grand hotelu Pupp v Karlových Varom Filip Šimoník pôsobil ako marketingový riaditeľ Ambiente. Miluje značky a rád sa nimi zaoberá aj vo vlastnom projekte KiDuo, kde poskytuje konzultácie zákazníckeho zážitku vo firmách a podnikoch.

Martina Goffová

Martina Goffová je riaditeľkou odboru komunikácie kancelárie prezidentky Slovenskej republiky. V minulosti pôsobila ako brand a marketing manažérka televízie Markíza.

Barbara Jagušák Heribanová

Moderátorka a influencerka Barbara Jagušák Heribanová sa momentálne venuje aj PR v agentúre Storyline. Zároveň spolupracuje so spravodajským portálom Noizz, pre ktorý vytvára podcast Big Storiezz. Aktívne sa zaujíma o upcyklovanú módu, ktorej sa tiež venuje v podcaste Nová doba udržateľná.

Doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD.

Doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD. pôsobí ako kurátorka zbierok starého umenia Slovenskej národnej galérie. Okrem toho je vedúcou Katedry dejín výtvarného umenia na Filzofickej fakulte Univerzity Komentského. Vo svojej práci sa primárne venuje umeniu prvej polovice 19. storočia v strednej Európe a prelomu storočí.

Paula Poštolková

Stage manažérka hudobného festivalu Pohoda Paula Poštolková zároveň pracuje ako vedúca projektu Nová Cvernovka. Založila tiež vlastnú produkčnú agentúru Spectakuläre Production & Fantastische Management. S produkciou sa stretla už na škole, kde bola súčasťou produkcie študentských filmov.

2019—2020

Katarína Kováčová

Katarína Kováčová bola súčasťou Groupe PSA, kde zastrešovala internú komunikáciu. Dnes je partnership director pre hudobný festival Pohoda a podieľa sa na vytváraní rôznych eventov a akcií.

„Moja mentorka, Katka Kováčová, mi pomohla s posúvaním mojich projektov a poskytla mi nové kontakty. Zároveň som sa s ňou podieľala na organizácii festivalu Pohoda, kde som získala veľa praktických skúseností.“
– Sofia Vörösová, štipendistka programu Kampus 2019/20

Jord Nikov

Jord Nikov, kreatívny líder v marketingovej agentúre Work&Hugs, ktorý sa špecializuje na sociálne siete. Zároveň pôsobí ako lektor v marketingovej akadémii Creative Academy.

„Jord Nikov. Bolo skvelé ho mať za mentora. Ukázal mi veľa možností a zasvätil ma do sveta marketingu. Dovolil mi pracovať na reálnych projektoch a dostať sa do zákulisia reklamnej produkcie. Pracoval som aj v jeho vlastnej agentúre Work&Hugs.“
– Martin Turčin, štipendista programu Kampus 2019/20

Zuza Fialová

Projekt manažérka a trénerka Zuza Fialová pracuje v Partners for Democratic Change. Patrí k medzinárodným expertom pre vzdelávanie a výskum v manažmente rizík či ľudských práv.

Alexandra Kusá

Alexandra Kusá momentálne pôsobí ako riaditeľka Slovenskej národnej galérie. Okrem kurátorskej práce vyučuje na Univerzite Komenského v Bratislave a orientuje sa najmä na umenie 20. storočia s presahom na iné disciplíny.

„S Alexandrou Kusou, riaditeľkou SNG, som mala možnosť konzultovať svoje projekty aj diplomovú prácu, ktorej výskumná časť sa týkala priamo výstavnej politiky galérie. Spájal nás predovšetkým silný záujem o približovanie umenia širokej verejnosti, z čoho vzišla aj vzájomná spolupráca. Na Nádvorí sme naplánovali event spojený s diskusiou o tom, na čo nám galéria vlastne je a ako by mala fungovať v 21. storočí.“
– Linda Blahová, štipendistka programu Kampus 2019/20

Máš ďalšie otázky?

Odpovede nájdeš v sekcii FAQ alebo nám napíš na kampus@nadvorie.com.