Mentoring

V Kampuse ťa okrem iného spojíme aj s mentorom alebo mentorkou. Môžete pracovať na spoločných projektoch, rozprávať sa o profesijných či osobných problémoch alebo nahliadneš do zákulisia pozície či odvetvia, ktoré je pre teba v budúcnosti zaujímavé. Mentor či mentorka bude pre teba počas pobytu v Kampuse človekom, od ktorého naberieš nielen množstvo inšpirácie a skúseností, ale dúfame, že ťa aj veľa naučí. Okrem iného si vybuduješ kontakty, ktoré sa ti v budúcnosti budú určite hodiť!

Získaj mentora z praxe

V programe Nádvorie Kampus na teba čaká tvoj osobný mentor z oblasti, ktorou sa zaoberáš. Mentor či mentorka sú odborníkom z praxe, ktorí ti umožní rásť osobnostne aj profesijne.

Vybuduj
si vzťah

Mentorov a mentorky získavame pre účastníkov na kľúč. To znamená, že spolu s tebou nájdeme mentora, ktorý ti pomôže a zároveň pre teba bude priateľom a vzorom v jednom.

Čo je mentoring?

Mentoring je proces, pri ktorom si budujeme otvorený vzťah s osobou, ktorá nám chce odovzdať svoje skúsenosti a poznatky. V Kampuse sa s ním budeš stretávať minimálne raz za mesiac a preberať s ním tvoje problémy, zdieľať myšlienky a názory. Zároveň s ním môžeš začať úplne nový projekt alebo ti môže pomôcť s už rozbehnutými aktivitami.

Ako funguje mentoring?

S tvojím mentorom či mentorkou sa budeš stretávať minimálne raz za mesiac a preberať témy, ktoré ťa zaujímajú. Môžeš s ním riešiť svoj projekt, diskutovať o aktuálnych problémoch či vymýšľať nové nápady. Dokonca s ním môžeš aj konzultovať svoje aktivity či zájsť na obed. Ale nezabudni, že mentor nie je tvoj školiteľ záverečnej práce či guru, ktorý vie odpoveď na všetko. Je iba skúseným priateľom, ktorý ti pomáha lepšie sa zorientovať v profesijnom alebo osobnom svete.

Mentori a mentorky

Iveta Barková
Karolína Bašteková
Michal Csonga
Monika Farkašová
Vanda Hlaváčková
Janette Šimková

Zuzana Dutková
Martina Goffová
Ondřej Hollas
Jakub Ptačin
Janette Šimková
Filip Šimoník

Marika Beňadik Majorová
Doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD.
Martina Goffová
Barbara Jagušák Heribanová
Paula Poštolková
Filip Šimoník

Zuza Fialová
Katarína Kováčová
Alexandra Kusá
Jord Nikov

2022—2023

Iveta Barková

Iveta Barková

Laureátka národnej ceny Učiteľ Slovenska 2020 a prvá učiteľka zo Slovenska vybratá do TOP 50 celosvetového ocenenia učiteľov The Global Teacher Prize. Je riaditeľkou Súkromnej základnej školy v Senci, kde zároveň vyučuje slovenský jazyk a dejepis. Na Slovensku učí už viac ako 20 rokov, medzitým päť rokov pôsobila mimo školstva. Táto skúsenosť jej výrazne pomáha v úlohe nielen učiteľa, ale aj manažéra. Zároveň ju utvrdila v tom, že učiteľstvo je jej životným poslaním. Snaží sa učiť moderne, inovatívne a aktívne zapájať do vyučovania žiakov aj študentov. 

Karolína Bašteková

Karolína vyštudovala Produktový dizajn na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Aktuálne pôsobí v organizácii Truc sphérique, ktorá prevádzkuje Novú synagógu a Stanicu Záriečie v Žiline. Je vedúcou keramického ateliéru, podieľa sa na výtvarnom vzdelávaní detí i dospelých a vedie aj projekt Spotting pre Erasmus+.

Michal Csonga

Michal má dlhoročné manažérske skúsenosti v inovačnom sektore z Východnej Ázie a Západnej Európy, kde riadil globálne divízie vo firmách ako napr. Sony. Od svojho návratu na Slovensko sa so startupmi zameriava na budovanie lokálneho ekosystému a nových finančných nástrojov, aby talentovaní Slováci mali lepšie šance uspieť na globálnej tech scéne. Okrem pomáhania neziskovým projektom Michal rád prednáša na školách, ale aj aktívne mentoruje v inkubátoroch a akcelerátoroch.

Monika Farkašová

Monika začínala svoju profesionálnu kariéru v Zľavomate na oddelení marketingu. Neskôr pracovala v Zaraguze a aktuálne pôsobí na pozícii associate strategy director v agentúre dotcom. Medzitým stihla pracovať v zahraničných agentúrach v Taliansku a New Yorku. Zároveň je aktívna v oblasti presadzovania rodovej rovnosti v kreatíve – založila iniciatívu na podporu ženských talentov pod názvom Ne_viditeľné. Pravidelne sa zúčastňuje najprestížnejších súťaží mladých kreatívcov a v tomto roku sa jej podarilo spolu s Jakubom Svetlíkom ako prvým na Slovensku získať zlato z Young Lions Cannes international festival of creativity. 

Vanda Hlaváčková

Vanda Hlavackova

Vanda sa viac ako 10 rokov sa venuje komunikácii, marketingu a fundraisingu neziskoviek a social impact projektov na Slovensku a v Čechách. Nastavuje komunikačné a fundraisingové stratégie, tvorí kampane, prepája firmy s neziskovkami, vzdeláva a facilituje. Spolupracovala s organizáciami ako Člověk v tísni, Človek v ohrození, OZ Vagus, Transparency International Slovensko, LEAF, Post Bellum Slovensko a Česko, WWF, Nadácia Milana Šimečku, VIA IURIS či Liga za ľudské práva. Pracovala v social impact tíme agentúry Seesame, pre online nástroj individuálneho fundraisingu DARUJME.sk a crowdfundingový portál StartLab.

Janette Šimková

Janette pôsobí ako koučka, mentorka, supervízorka a autorka. Je priekopníčkou life koučingu na Slovensku so 14-ročnou privátnou praxou a akreditáciou „senior practitioner“ v  Európskej rade pre koučovanie a mentoring EMCC. Prácu berie ako poslanie so zodpovednosťou pomáhať ľuďom k úspechu podľa ich predstáv a s plným využívaním svojho potenciálu. Je autorkou štyroch sebarozvojových kníh, posledná je zbierka receptov na duševnú pohodu Takto sa to podarí (Slovart 2021).

2021—2022

Zuzana Dutková

Zuzana Dutková a je life koučka, ktorá rada skúma limitujúce presvedčenia, strachy a podvedomé motivácie našich činov. Cez koučing a zdieľanie svojich skúseností prináša do života klientov jasnosť, aby sa rozhodli tak, ako je to pre nich najlepšie. Aktuálne študuje Human Design, no poznať ju môžete aj ako zakladateľku Platformy Udržateľnosti. V Bratislave sem-tam zorganizuje SWAP oblečenia a nahráva podcast Fashion Session. Minulý rok bola taktiež jednou zo 6 zakladateľov a zakladateliek petície Klíma ťa potrebuje.

„Počas mentoringu sme pracovali systematicky. Rady, ktoré som od Zuzany dostala boli praktické, keďže mala potrebné skúsenosti v oblasti, v ktorej som potrebovala nabrať informácie. Prakticky sme zvažovali veľmi veľa pohľadov na riešené problematiky a vždy sme našli spoločné cesty. Počas mentoringu sme občas odbočili aj ku koučingu a aj tu mi teda Zuzana poradila, ako sa vo veciach posunúť vpred.“

– Barbara Fördösová, štipendistka programu Kampus 2021/22

Martina Goffová

Martina je vedúca oddelenia pre styk s verejnosťou v Kancelárii prezidenta SR, kde pôsobí od júna 2019. Predtým roky pracovala v rôznych PR agentúrach, kde mala na starosti komplexnú komunikáciu pre veľkých nadnárodných klientov. Najradšej má komunikáciu SCR projektov. Skúsenosti z marketingu má aj z pôsobenia ako brand manažérka v TV Markíza. Ako hovorí, jej aktuálna práca pre pani prezidentku je nielen splnením jej kariérneho sna, ale aj skvelou možnosťou byť pri všetkom dôležitom, čo sa aktuálne deje na politickej scéne, čo ako absolventka politických vied veľmi oceňuje. Vo voľnom čase sa snaží čo najviac cestovať a byť s blízkymi. 

„Mojou mentorkou v programe bola Martina Goffová, žena z odvetvia komunikácie a marketingu. Mentoring s ňou mi pomohol pozrieť sa na svet fundraisingu inými očami. Dodala mi odvahu a nápady, ako sa vynájsť a osloviť veľké firmy pre podporu malého osobného projektu. Ako správny mentor ma viedla vždy smerom, ktorým som chcela/potrebovala ísť, pričom mi však nechávala úplne voľné ruky. Okrem financovania vlastného projektu sme sa dotkli aj tém osobného rozvoja, napr. ako si vedieť správne upratať priority a povinnosti a mať work-life-balance.“

– Tereza Švihoríková, štipendistka programu Kampus 2021/22

Ondřej Hollas

Najmladší generálny manažér v českej skupine Ambiente restaurants. Spoluzakladateľ značky Bufet. Ondřej vyštudoval marketingovú komunikáciu a PR na FSV UK v Prahe. Svoje pracovné korene zapustil v marketingovom tíme Ambiente alebo neskôr ho stiahol život na prevádzke. V roku 2022 sa rozhodol z pozície generálneho manažéra Bufetu odísť a chytiť sa novej výzvy. Aktuálne rozbieha firmu, ktorá chce svojim zákazníkom ponúknuť expresný rozvoz ťažkých nákladov a stavebného materiálu.

„Môj mentor bol počas našej spolupráce skvelou inšpiráciou, stíhať prácu, rodinu a ešte aj mentorign, chce niekedy nadľudský výkon. Počas nášho mentoringu sa mi podarilo ho ísť aj osobne navštíviť do Prahy, čo bol skvelý zážitok. Ondrej sa postupne stal mojím pracovným vzorom. Ukázal, že zmena zamestnávateľa a posunutie sa o krok ďalej, sú správna vec. Mali sme podobnú športovú minulosť a v oblasti marketingu sme sa obaja aktívne venovali Instagramu aj počas nášho mentoringu.“

– Marek Bajči, štipendista programu Kampus 2021/22

Jakub Ptačin

Jakub Ptačin je dizajnér a komunikačný fanatik so sklonmi k občianskej aktivite, ktorý nedokáže prestať začínať. Časopis Forbes ho niekoľkokrát zaradil medzi 30 pod 30 najtalentovanejších Slovákov. Založil a vedie www.studioecht.com, je hostiteľom a spoluorganizázorom svetovej konferencie o dizajne By Design Conference a spoluzakladateľom najväčšieho turistického oddielu Hikemates. Minulý rok vydal bestselller 53 pokusov, ako byť lepší.

„Mentoring bola moja najobľúbenejšia časť programu. Mal som to šťastie, že Jakub Ptačin sa rozhodol do toho ísť so mnou. Mali sme niekoľko stretnutí, kde sme preberali jeho myšlienkový proces na projektom, ako fungujú v Studio Echt a nakoniec sme našli spoločný problém – máme príliš veľa aktivít a záujmov. Vymysleli sme systém, ktorý nám pomôže si vybrať pre nás tie najlepšie projekty.“

– Jakub Benko, štipendista programu Kampus 2021/22

 

Janette Šimková

Janette Šimková je priekopníčkou life koučingu na Slovensku. Sprevádza ľudí k tomu, aby sa nevracali späť s pokusom o nový začiatok, ale začínali tam, kde prestali, aby vytvorili nový koniec. Je autorkou štyroch sebarozvojových kníh, najnovšia kniha receptov na duševnú pohodu Takto sa to podarí vyšla v Slovarte.

„S mentorkou Janette Šimkovou sa mi po celý čas spolupracovalo veľmi dobre – naznačujú tomu jej prístupnosť, flexibilita a otvorenosť. Tému mentoringu sme si spolu stanovili nasledovne: Rozvoj a posilnenie osobnosti. Zamerali sme sa najmä na to, ako zvládať stresové situácie, ako pracovať s časom, ale taktiež aj ako a na základe čoho si prioritizovať veci. Taktiež sme sa venovali aj sebariadeniu, time manažmentu či psychohygiene. Okrem iného ma Janette celý rok na Kampuse neskutočným spôsobom vo všetkom podporovala – jej pozitívne správy v priebehu dňa mi vždy dodali energiu!“

– Nina Kelemenová, štipendista programu Kampus 2021/22

Filip Šimoník

INFJ, estét, puntičkár a stratég. Konzument popu a producent chytrých riešení. Štyri roky viedol marketingový tím starajúci sa o značky Ambiente a ich komunikáciu a riadil značku Grandhotela Pupp v Karlových Varoch. Aktuálne je súčasťou štúdia Kiduo. Vyštudoval marketingovú komunikáciu a PR na Karlovej Univerzite a absolvoval ročný facilitačný výcvik v Popoli. Jeho doterajšie  spolupráce sa točili najmä okolo módy, gastronómie a prémiových služieb. Miluje značky, rád sa nimi obklopuje a ešte radšej ich tvorí.

„Mentoring bol pre mňa skvelou príležitosťou osobného ako aj profesijného rozvoja. Primárne som chcela mentora, ktorý by mi ukázal ako pracovať s osobami na workshopoch a diskusiách, ktorý by ma naučil ako prirodzene vystupovať a tým zaujať ľudí. Filip mi ale ukázal omnoho viac ako len to, čo som primárne hľadala. Mentoringom som bola obohatená o pomoc s time management- om, naučila som sa lepšie prijímať konštruktívnu kritiku a pomohol mi sústrediť sa na moje silné stránky. Zo stretnutí s Filipom si odnášam balík cenných rád do života. Celý priebeh mentoringu hodnotím veľmi pozitívne a budem naň spomínať len v tom najlepšom.“

– Daniela Hrušovská, štipendistka programu Kampus 2021/22

2020—2021

Marika Beňadik Majorová

Marika Beňadik Majorová začínala ako copywriterka v marketingovej agentúre Wiktor Leo Burnett, dnes pôsobí ako marketérka, režisérka či autorka komunikačných stratégií. Jej najväčšou srdcovkou je však fotografia.

Doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD.

Doc. Mgr. Katarína Beňová, PhD. pôsobí ako kurátorka zbierok starého umenia Slovenskej národnej galérie. Okrem toho je vedúcou Katedry dejín výtvarného umenia na Filzofickej fakulte Univerzity Komentského. Vo svojej práci sa primárne venuje umeniu prvej polovice 19. storočia v strednej Európe a prelomu storočí.

Martina Goffová

Martina Goffová je riaditeľkou odboru komunikácie kancelárie prezidentky Slovenskej republiky. V minulosti pôsobila ako brand a marketing manažérka televízie Markíza.

Barbara Jagušák Heribanová

Moderátorka a influencerka Barbara Jagušák Heribanová sa momentálne venuje aj PR v agentúre Storyline. Zároveň spolupracuje so spravodajským portálom Noizz, pre ktorý vytvára podcast Big Storiezz. Aktívne sa zaujíma o upcyklovanú módu, ktorej sa tiež venuje v podcaste Nová doba udržateľná.

Paula Poštolková

Stage manažérka hudobného festivalu Pohoda Paula Poštolková zároveň pracuje ako vedúca projektu Nová Cvernovka. Založila tiež vlastnú produkčnú agentúru Spectakuläre Production & Fantastische Management. S produkciou sa stretla už na škole, kde bola súčasťou produkcie študentských filmov.

Filip Šimoník

Brand manažér Grand hotelu Pupp v Karlových Varom Filip Šimoník pôsobil ako marketingový riaditeľ Ambiente. Miluje značky a rád sa nimi zaoberá aj vo vlastnom projekte KiDuo, kde poskytuje konzultácie zákazníckeho zážitku vo firmách a podnikoch.

2019—2020

Zuza Fialová

Projekt manažérka a trénerka Zuza Fialová pracuje v Partners for Democratic Change. Patrí k medzinárodným expertom pre vzdelávanie a výskum v manažmente rizík či ľudských práv.

Katarína Kováčová

Katarína Kováčová bola súčasťou Groupe PSA, kde zastrešovala internú komunikáciu. Dnes je partnership director pre hudobný festival Pohoda a podieľa sa na vytváraní rôznych eventov a akcií.

„Moja mentorka, Katka Kováčová, mi pomohla s posúvaním mojich projektov a poskytla mi nové kontakty. Zároveň som sa s ňou podieľala na organizácii festivalu Pohoda, kde som získala veľa praktických skúseností.“
– Sofia Vörösová, štipendistka programu Kampus 2019/20

Alexandra Kusá

Alexandra Kusá momentálne pôsobí ako riaditeľka Slovenskej národnej galérie. Okrem kurátorskej práce vyučuje na Univerzite Komenského v Bratislave a orientuje sa najmä na umenie 20. storočia s presahom na iné disciplíny.

„S Alexandrou Kusou, riaditeľkou SNG, som mala možnosť konzultovať svoje projekty aj diplomovú prácu, ktorej výskumná časť sa týkala priamo výstavnej politiky galérie. Spájal nás predovšetkým silný záujem o približovanie umenia širokej verejnosti, z čoho vzišla aj vzájomná spolupráca. Na Nádvorí sme naplánovali event spojený s diskusiou o tom, na čo nám galéria vlastne je a ako by mala fungovať v 21. storočí.“
– Linda Blahová, štipendistka programu Kampus 2019/20

Jord Nikov

Jord Nikov, kreatívny líder v marketingovej agentúre Work&Hugs, ktorý sa špecializuje na sociálne siete. Zároveň pôsobí ako lektor v marketingovej akadémii Creative Academy.

„Jord Nikov. Bolo skvelé ho mať za mentora. Ukázal mi veľa možností a zasvätil ma do sveta marketingu. Dovolil mi pracovať na reálnych projektoch a dostať sa do zákulisia reklamnej produkcie. Pracoval som aj v jeho vlastnej agentúre Work&Hugs.“
– Martin Turčin, štipendista programu Kampus 2019/20

Máš ďalšie otázky?

Odpovede nájdeš v sekcii FAQ alebo nám napíš na kampus@nadvorie.com.