Mentoring & Hostia

V Kampuse ťa okrem iného spojíme aj s mentorom alebo mentorkou. Je to osoba z praxe, s ktorou sa budeš pravidelne stretávať a riešiť pre teba dôležité témy. Môžete pracovať na spoločných projektoch, rozprávať sa o profesijných či osobných problémoch alebo nahliadneš do zákulisia pozície či odvetvia, ktoré je pre teba v budúcnosti zaujímavé. Mentor či mentorka bude pre teba počas pobytu v Kampuse človekom, od ktorého naberieš nielen množstvo inšpirácie a skúseností, ale dúfame, že ťa aj veľa naučí. Okrem iného si vybuduješ kontakty, ktoré sa ti v budúcnosti budú určite hodiť!

Kto boli mentori a mentorky počas akademického roku 2019/20 v Kampuse?

„Moja mentorka, Katka Kováčová, mi pomohla s posúvaním mojich projektov a poskytla mi nové kontakty. Zároveň som sa s ňou podieľala na organizácii festivalu Pohoda, kde som získala veľa praktických skúseností.“

Sofia Vorošová, štipendistka programu Kampus 2019/20

Katarína Kováčová bola súčasťou Groupe PSA, kde zastrešovala internú komunikáciu. Dnes je partnership director pre hudobný festival Pohoda a podieľa sa pri vytváraní rôznych eventov a akcií.

`

„Jord Nikov. Bolo skvelé ho mať za mentora. Ukázal mi veľa možností a zasvätil ma do sveta marketingu. Dovolil mi pracovať na reálnych projektoch a dostať sa do zákulisia reklamnej produkcie. Pracoval som aj v jeho vlastnej agentúre Work&Hugs.“

Martin Turčin, štipendista programu Kampus 2019/20

Jord Nikov, kreatívny líder v marketingovej agentúre Work&Hugs, ktorý sa špecializuje na sociálne siete. Zároveň pôsobí ako lektor v marketingovej akadémii Creative Academy.

„S Alexandrou Kusou, riaditeľkou SNG, som mala možnosť konzultovať svoje projekty aj diplomovú prácu, ktorej výskumná časť sa týkala priamo výstavnej politiky galérie. Spájal nás predovšetkým silný záujem o približovanie umenia širokej verejnosti, z čoho vzišla aj vzájomná spolupráca. Na Nádvorí sme naplánovali event spojený s diskusiou o tom, na čo nám galéria vlastne je a ako by mala fungovať v 21. storočí.“

Linda Blahová, štipendistka programu Kampus 2019/20

Alexandra Kusá momentálne pôsobí ako riaditeľka Slovenskej národnej galérie. Okrem kurátorskej práce vyučuje na Univerzite Komenského v Bratislave a orientuje sa najmä na umenie 20. storočia s presahom na iné disciplíny.

„Zuzana Fajta mi pomohla si uvedomiť, čo je v živote podstatné a ako sa pohnúť ďalej. Venovala mi viac ako len čas, venovala mi svoje vedomosti, skúsenosti a veľmi ma podporila vtedy, keď som to najviac potreboval.“

Tibor Lachkovič, štipendista programu Kampus 2019/20

Zuzana Fajta Marketing & PR manažérka Trnka Gastronomy Zuzana Fajta sa okrem práce v bratislavskom centre pre inovácie Binarium venuje aj Magazínu Nádvorie v Trnave, kde pôsobí ako šéfredaktorka. Okrem iného obľubuje architektúru a pekné miesta, ktoré spolu s kolegami zaznamenáva v projekte hemmet.sk.

„Mentoring so Zuzou Fialovou mi pomohol najmä v mojich organizačných schopnostiach pri vedení ľudí. Jej praktické rady mi pomohli pri usmernení a realizácii mnohých zmien.“

Marianna Heřmánková, štipendistka programu Kampus 2019/20

Projekt manažérka a trénerka Zuza Fialová pracuje v Partners for Democratic Change. Patrí k medzinárodným expertom pre vzdelávanie a výskum v manažmente rizík či ľudských práv.

Hostia

Súčasťou programu Kampus sú aj inšpiratívne večere s hosťami. Raz za dva týždne sa stretneš so zaujímavými hosťami, ktorí ti porozprávajú svoj príbeh, a možno práve na jednej z večerí stretneš človeka, ktorý zásadne ovplyvní tvoj život.

Romi Klimeková je zakladateľkou občianskeho združenia Pes v núdzi. Popri štúdiu práva si uvedomila, že ju oveľa viac napĺňa kreatíve práca. V súčasnosti pôsobí ako interiérová stylistka.

Peter Bročka je primátor mesta Trnavy, ktorý sa neustále snaží zlepšovať mesto a približovať sa k občanom.

Zolo Kis je spoluzakladateľom dizajnového štúdia Milk. Stál pri vzniku konferencie ByDesign! Popri tom vytvoril vlastnú značku Mr. Wood a dnes okrem iného spolupracuje na projektoch Nádvoria a Trnka Gastronomy.

Filip Šimoník je milovníkom značiek, ktoré aj sám vytvára. Od malička ho bavili detaily. Štyri roky viedol marketing pražských Ambiente restaurants, dnes pôsobí ako marketingový riaditeľ hotela Pupp Karlove Vary.

Zuzana Hekel sa podieľala na vytváraní dotačnej schémy BRDS Bratislavského kraja. Tesne po ukončení štúdia na Vysokej škole múzických umení začala pracovať ako dramaturgička Divadla Aréna. Dnes je riaditeľkou Divadla Jána Palárika v Trnave.

Matúš Hlinčík založil občianske združenie Bronco a kultúrne centrum Kubik. Ako dobrovoľník srdcom a dušou sa profesionálne venuje neziskovým projektom. Okrem toho pracuje na iných skvelých projektoch, napríklad aj v kreatívnom štúdiu Cukru.

Miroslava Hlinčíková a Júlia Č. Oravcová sú priateľky a zakladateľky iniciatívy Trnavský rínek, ktorá sa nielen v Trnave stala obľúbeným podujatím. Júlia pracuje ako projektová manažérka v grafickom štúdiu Pergamen, Mirka zase ako výskumná pracovníčka na Ústave etnológie a sociálnej antropológie SAV.

Jakub Vričan rozbehol kultúrny priestor Amnesia s cieľom poskytnúť Trnavčanom produkty, ktoré v supermarketoch nenájdu. Okrem toho vytvoril koncept Pure love, ktorým edukuje okolie o recyklácii a využití nepotrebného materiálu.