Linda Blahová

Veľkou súčasťou Lindinho života je umenie, ktorému sa venuje aj profesionálne. Vyštudovala pedagogiku výtvarného umenia na Trnavskej univerzite. Spoločne so svojimi učiteľmi a dobrovoľníkmi sa podieľa na vytvorení kultúrneho centra ARTA v Piešťanoch, kde pracuje na projekte Dnes je. Zajtra bude. Okrem toho stážovala v Kunsthalle, kde pôsobila ako mediátorka obsahu. Počas štúdia sa zúčastnila programu Erasmus+ v pražskej MeetFactory. Rada sa s ľuďmi rozpráva o umení a jeho význame v spoločnosti.

Čo by si odkázala budúcim uchádzačom?

Aby zahodili predsudky a boli otvorení voči novým príležitostiam. Mali by mať chuť zlepšovať sa, pracovať na sebe a zároveň by si mali zachovať svoju vlastnú tvár a podstatu, s ktorou do programu prišli.

Marianna Heřmánková

Počas bežných dní venuje sto percent času iným. Ako vedúca občianskeho združenia Pomoc obetiam násilia sa učí viesť ľudí a zároveň pomáhať svojim klientom. Teoretické poznatky zo psychológie, ktorú študuje na Trnavskej univerzite, priamo využíva pri práci s mladými ľuďmi. Miluje dobrú kávu a inšpiratívne prostredie s príjemnými ľuďmi. Do Kampusu sa prihlásila, pretože chcela spoznať študentov, ktorí chcú niečo viac od života a školy.

Čo si sa v programe naučila?

Najviac som sa posunula vo svojich sebaprezentačných zručnostiach. Ľudia na Nádvorí ma takisto naučili viac si veriť. Vyskúšala som si fungovanie v naozaj rôznorodom tíme, z čoho som si odniesla najviac.

Martin Turčin

Marketér z fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda sa už počas štúdia venuje sociálnym sieťam, ktorého bavia najviac. Podieľal sa aj na projekte Túlavé labky, ktorý pomáhal trnavským útulkom zvierat. Jeho koníčkom je šport a rodná dedinka Heľpa, v ktorej spolu s kamarátmi vytvorili Mládežnícky parlament - prostredníctvom neho sa do obce snažia priniesť nové akcie pre mladých ľudí.

Čo si sa v Kampuse naučil?

Pre mňa je najväčší prínos v mojom sebarozvoji. Každá večera so zaujímavým hosťom bola pre mňa super a z každej som si niečo do života odniesol. Okrem toho som sa naučil prezentovať, spolupracovať s ľuďmi a tiež som nadviazal nové priateľstvá.

Simona Salajová

Študentka magisterského štúdia Právnickej fakulty Trnavskej univerzity sa počas svojho štúdia venuje najmä problematike postavenia maloletého v trestnom konaní. Zároveň stážovala na okresnom súde v Trnave či u Verejnej ochrankyne práv. Počas strednej školy sa venovala dobrovoľníčeniu a spolu so spolužiakmi vytvorila študentskú knižnicu na Gymnáziu v Spišskej Novej Vsi. V programe Kampus sa učí najmä práci v skupine, pretože zvyčajne pracovala ako jednotlivec.

Čo by si odkázala budúcim uchádzačom?

Raz dávno som niekde zazrela citát, podľa ktorého sa stále riadim: Odvahu stačí mať 5 sekúnd. Tak teda svojich 5 sekúnd odvahy využite, aj keď stále váhate, na odoslanie prihlášky. Ak budete mať šťastie a v nasledujúcom roku budete súčasťou Kampusu, tak daný rok využite naplno. Taký, ako tento, už žiaden iný nebude. Veľa šťastia!

Sofia Vöröšová

Fotenie, tanec a divadlo. Tieto aktivity sú príznačné pre prváčku masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda. Počas strednej školy sa venovala edukácii detí, s ktorými vytvárala animované filmy. Momentálne sa venuje eventovému manažmentu a produkcii. Rodáčka zo Starej Ľubovne sa najviac aktivizuje v Bratislave, kde aj študovala. Sofia sa rada učí novým veciam a nebojí sa prekonávať svoje limity. Keď prichádzala do Kampusu, mala obavy z aktivít, ktoré by sa mohli prekrývať so školou alebo jej projektmi. Podľa jej slov to nakoniec nebol problém a všetko vždy stíhala.

Čo si sa v Kampuse naučila?

Zlepšila som sa najmä v profesionálnom vystupovaní a znalostiach. Človek sa učí na vlastných chybách. V Kampuse sa stretávam s rôznymi situáciami a príležitosťami, ktoré ma posúvajú vpred.

Tibor Lachkovič

Chce meniť svet a zlepšovať svoje okolie. Tibor študuje marketingovú komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda a popri tom pracuje na marketingovom oddelení medzinárodného coworkingového priestoru HubHub. V minulosti pracoval ako pracovník s mládežou v Rade mládeže Bratislavského kraja a občianskom združení Pre Stredoškolákov. Spolu s kamarátkou založil v sedemnástich rokoch vlastné občianske združenie EduEra, ktoré vytvára projekty programu Erasmus+. V budúcnosti by chcel popri práci učiť na strednej škole.

Čo by si chcel odkázať budúcim uchádzačom?

Kampus nie je program pre ľudí, ktorí hľadajú ubytovanie zadarmo. Je pre tých, ktorí chcú meniť svoje okolie a posúvať sa vo svojich aktivitách či živote.